۲ خانه قدیمی در دزفول ریزش کرد

۲ خانه قدیمی در دزفول ریزش کرد
۱۴۰۲-۱۲-۲۸
82 بازدید

حمیدرضا خادم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول بارها برای تملک یا مرمت و بازسازی این خانه‌های قدیمی نامه نگاری کرده است ولی متاسفانه مالکان همکاری نمی‌کنند. وی ادامه داد: مالک یکی از این خانه‌های قدیمی در تهران ساکن بوده و خانه دیگر […]

حمیدرضا خادم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول بارها برای تملک یا مرمت و بازسازی این خانه‌های قدیمی نامه نگاری کرده است ولی متاسفانه مالکان همکاری نمی‌کنند.

وی ادامه داد: مالک یکی از این خانه‌های قدیمی در تهران ساکن بوده و خانه دیگر دارای ورثه زیاد است و متاسفانه هیچ کدام همکاری لازم را با میراث فرهنگی ندارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول گفت: یکی از این خانه‌های قدیمی در مقابل تکیه آقازمان ریزش کرده و آوار آن بر سر منزل مجاور ریخته شده است ولی متاسفانه باز هم مالک آن همکاری لازم برای رفع خطر ساختمان را ندارد.

خادم با اشاره به انجام پایش بافت قدیم این شهر اظهارکرد: آبروهای برخی خانه‌ها به طور طبیعی مسدود می‌شوند که باید مالکان برای جلوگیری از ریزش ساختمان این آبروها را بررسی و مشکل آنها را برطرف کنند.

وی افزود: متاسفانه برخی مالکان خانه‌های تاریخی نیز به این دلیل که مجوز ساخت و ساز در این خانه‌ها وجود ندارد به طور عمدی اقدام به مسدودسازی آبروها می‌کنند تا ساختمان ریزش کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول همچنین گفت: گذر خیابان طالقانی دزفول نیز در یک قسمت ریزش کرده که مربوط به شهرداری است و کارهای مرمتی را انجام خواهد داد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول نیز روز گذشته اعلام کرد: ساعت ۲۰ دقیقه بامداد روز شنبه، گزارش ریزش یک ساختمان قدیمی به سامانه ۱۲۵ این سازمان اطلاع رسانی شد که ستاد فرماندهی عملیات به سرعت تیم امداد و نجات ایستگاه شماره یک آتش نشانی را به محل گزارش شده واقع در خیابان شهید منتظری کوچه احیا اعزام کرد.

روح الله بهشتی‌فر افزود: در این حادثه قسمتی از دیوار منزل مسکونی متروکه و خالی از سکنه بر اثر ریزش بر روی ساختمان همسایه خساراتی را بر جا گذاشت اما خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید.

برچسب‌ها:, , , , , , ,