نخستین هیات ورزش‌های دریایی و ساحلی خوزستان در دزفول تاسیس شد

نخستین هیات ورزش‌های دریایی و ساحلی خوزستان در دزفول تاسیس شد
۱۴۰۲-۱۲-۲۶
70 بازدید

به گزارش عماریون، خادم علی تهذیبی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول در آیین افتتاح دفتر و آغاز به کار رسمی هیأت ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان دزفول در مجموعه ورزشی شهید مجدیان افزود: پس از تأسیس فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی در یک سال گذشته و به تبع آن هیأت استان، با توجه […]

به گزارش عماریون، خادم علی تهذیبی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول در آیین افتتاح دفتر و آغاز به کار رسمی هیأت ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان دزفول در مجموعه ورزشی شهید مجدیان افزود: پس از تأسیس فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی در یک سال گذشته و به تبع آن هیأت استان، با توجه به ظرفیت رود دز و شهرستان دزفول، تأسیس و راه اندازی این هیأت در شهرستان دزفول در اولویت قرار گرفت.

وی ادامه داد: این هیات با هدف توسعه ورزش‌های آبی و رودخانه‌ای در بُعد قهرمانی، ساماندهی ساحل رودخانه و توسعه ورزش‌های آبی در بُعد همگانی و همچنین جذب گردشگر تاسیس شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول گفت: با توجه به ظرفیت تعاملی امیر قنبرزاده و همچنین تجارب و فعالیت‌ها، او را به عنوان نخستین رئیس هیأت ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان دزفول به استان پیشنهاد دادم که پس از طی مراحل قانونی، ابلاغ وی صادر شد و امروز به طور رسمی رئیس و اعضای هیأت رئیسه هیأت کار خود را آغاز کردند.

سرپرست هیأت ورزش‌های دریایی و ساحلی استان خوزستان نیز در این آیین گفت: هیأت دزفول می‌تواند الگویی برای سایر شهرهای استان باشد لذا از علاقه مندانی که می‌خواهند در این شهرستان فعالیت داشته باشند می‌خواهم فقط به هیئت مذکور مراجعه کنند که تنها متولی رسمی این رشته‌ها است.

محمدحسین پرآور افزود: رشته‌های زیرمجموعه ما تاکنون جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند، اما ظرفیت بالایی برای رشد و محبوبیت دارند.

وی ادامه داد: برنامه‌های متعددی از جمله برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، ایجاد امکانات و تجهیزات لازم برای تمرین، مسابقات و همچنین برپایی رویدادهای نمایشی برای نشان دادن هیجان و زیبایی‌های این ورزش‌ها به مردم برای معرفی این ورزش‌ها به جامعه و جذب علاقه‌مندان طراحی شده است.

سرپرست هیأت ورزش‌های دریایی و ساحلی استان خوزستان درخصوص معرفی نخستین هیئت شهرستانی در استان گفت: آغاز به کار رسمی هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی دزفول که امروز به برکت ماه مبارک رمضان انجام شد، گام بزرگی برای توسعه این ورزش‌ها است.

وی افزود: این اقدام نه تنها به توسعه ورزش‌های دریایی و ساحلی در دزفول کمک خواهد کرد، بلکه الگویی برای سایر شهرستان‌ها خواهد بود و ما از تمام شهرستان‌های استان دعوت می‌کنیم تا با راه‌اندازی هیئت‌های خود در توسعه هرچه سریعتر این ورزش‌ها مشارکت کنند.

پرآور اظهارکرد: این امر به استان خوزستان کمک می‌کند تا به قطبی برای ورزش‌های دریایی و ساحلی تبدیل شود.

رئیس هیأت ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان دزفول نیز با قدردانی از اعتماد اداره ورزش و جوانان شهرستان دزفول، اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و هیأت استان گفت: اعضای هیأت رئیسه این هیات از ورزشکاران و اعضای فنی ورزشی، نیروهای مرتبط شهرداری و همچنین کارشناسان اداره امور آب هستند.

امیر قنبرزاده افزود: توسعه ورزش‌های قهرمانی زیرمجموعه این هیأت به ویژه ورزش‌های آبی به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری در اولویت کاری است.

برچسب‌ها:, , , ,