۵۰۰ بیمار جدید دیابتی در دزفول شناسایی شد

۵۰۰ بیمار جدید دیابتی در دزفول شناسایی شد
۱۴۰۲-۰۹-۱۸
19 بازدید

مهشید عصار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارما با بیان اینکه پویش ملی سلامت که از ۲۰ آبان ماه همزمان با سراسر کشور در دزفول آغاز شده همچنان ادامه دارد، افزود: تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر از جمعیت گروه هدف این طرح ملی در دزفول غربالگری شدند. وی اضافه کرد: علاوه بر شناسایی […]

مهشید عصار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارما با بیان اینکه پویش ملی سلامت که از ۲۰ آبان ماه همزمان با سراسر کشور در دزفول آغاز شده همچنان ادامه دارد، افزود: تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر از جمعیت گروه هدف این طرح ملی در دزفول غربالگری شدند.

وی اضافه کرد: علاوه بر شناسایی ۵۰۰ بیمار جدید مبتلا به دیابت به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندانی که به دلیل داشتن یک یا ۲ عامل در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت بودند، آگاهی لازم برای پیشگیری داده شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول دیابت را از جمله بیماری‌های خاموش برشمرد و اظهارکرد: سه هزار نفر از شهرندانی که مبتلا به دیابت بوده و یا در معرض این بیماری قرار داشتند از بیماری و شرایط خود بی اطلاع بودند.

 

۵۰۰ بیمار جدید دیابتی در دزفول شناسایی شد

وی تصریح کرد: شناسایی افراد مبتلا و یا در معرض ابتلا به دیابت و فشار خون در درمان و پیشگیری از پیشروی این بیماری مهم است که این موضوع از اهداف مهم اجرای پویش ملی سلامت در کشور است.

عصار مشارکت فعال‌تر شهروندان دزفول در پویش ملی سلامت را خواستار شد و ادامه داد: مراقبان سلامت در تمام مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، شهروندان را از نظر عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های دیابت و فشار خون بالا غربال می‌کنند.

منبع ایرنا

برچسب‌ها:, , ,