برداشت میلیون‌ها شاخه گل مریم در دزفول آغاز شد

برداشت میلیون‌ها شاخه گل مریم در دزفول آغاز شد
۱۴۰۲-۰۹-۱۸
23 بازدید

بهروز قمرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارما با بیان اینکه دزفول رتبه نخست تولید گل مریم در کشور اگرا دارد، افزود: همه ساله کشت گل مریم در دزفول بین ماه‌های اردیبهشت تا شهریورماه انجام می‌شود و برداشت این گل نیز از آبان‌ماه تا فروردین سال بعد ادامه دارد. مدیرجهاد کشاورزی دزفول بیان […]

بهروز قمرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارما با بیان اینکه دزفول رتبه نخست تولید گل مریم در کشور اگرا دارد، افزود: همه ساله کشت گل مریم در دزفول بین ماه‌های اردیبهشت تا شهریورماه انجام می‌شود و برداشت این گل نیز از آبان‌ماه تا فروردین سال بعد ادامه دارد.

مدیرجهاد کشاورزی دزفول بیان کرد: حدود ۲۲۰ هکتار گلخانه در این شهرستان وجود دارد که ۱۷۵ هکتار آن در تولید انواع گل و گیاهان زینتی و گلهای شاخه بریده فعال است.

وی افزود: گل مریم دزفول جزو با کیفیت ترین گلها از نظر ظاهر، سرگل و همچنین عطر و بو است و کاشت این گیاه به دلیل حساس بودن به سرما در گلخانه‌هایی با پوشش پلاستیکی انجام می‌شود.

قمرزاده بیان کرد: بالا بودن هزینه سازه‌های گلخانه و نیاز به اختصاص اعتبارات ویژه کم بهره، نبود ماشین مخصوص حمل گل برای ارسال به سایر استان‌ها، نبود صادرات و مرز هوایی و زیرساخت پایانه صادراتی از جمله مشکلات عمده گل کاران دزفول است.

وی افزود: زیرساخت‌های رشد چشمگیر کاشت گل در دزفول وجود دارد که درصورت رفع موانع و مشکل‌های این بخش این مهم قابل تحقق است.

به گزارش عماریون، دزفول در تولید گل مریم، بذر شبدر و کلزا رتبه نخست کشور و در تولید گل رز جایگاه دوم را در کشور دارد.

سالانه بیش از ۷۶ میلیون شاخه گل در این شهرستان تولید و به سایر نقاط کشور صادر می‌شود.

گل کاران دزفول امیدوارند با توسعه زیرساخت صادرات گل در این شهرستان و همچنین عملیاتی شدن صادرات گل از طریق فرودگاه دزفول که به تازگی مجوز مرز هوایی آن اخذ شده، امکان صادرات این گل‌ها به کشورهای مختلف فراهم شود.

فرودگاه دزفول ۱۴ آبان ماه امسال با تصویب هیات وزیران به عنوان فرودگاه مجاز برای ورود و خروج کالا و مسافر بین المللی تعیین شد.

منبع ایرنا

برچسب‌ها:, , , , ,