کمبود نان در دزفول ناشی از کاهش هوشمند سهمیه آرد نانوایان متخلف است

کمبود نان در دزفول ناشی از کاهش هوشمند سهمیه آرد نانوایان متخلف است
۱۴۰۲-۰۹-۱۱
32 بازدید

به گزارش عماریون بهروز قمر جمعه شب در گفت و گو با “رادیو دزفول” با بیان اینکه کمبود نان در دزفول به یک معضل طی روزهای اخیر تبدیل شده است افزود: راه اندازی دستگاه‌های کارتخوان نانینو در نانوایی‌های شهرستان باعث شده تا این سامانه به صورت هوشمند و خودکار با شناسایی برخی تخلفات عمدی یا […]

به گزارش عماریون بهروز قمر جمعه شب در گفت و گو با “رادیو دزفول” با بیان اینکه کمبود نان در دزفول به یک معضل طی روزهای اخیر تبدیل شده است افزود: راه اندازی دستگاه‌های کارتخوان نانینو در نانوایی‌های شهرستان باعث شده تا این سامانه به صورت هوشمند و خودکار با شناسایی برخی تخلفات عمدی یا سهوی نانوایان اقدام به کاهش سهمیه آرد آن نانوایان کند.

وی ادامه داد: رعایت نکردن سقف سهمیه هر کارت و کشیدن چند باره یک کارت از جمله تخلفاتی است که در صورت وقوع، سامانه به صورت هوشمند متوجه آن شده و به صورت خودکار سهمیه آن نانوایی را کم می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول تصریح کرد: متعاقب کم شدن سهمیه نانوا، فعالیت آن نانوا هم کاهش می‌یابد که این امر موجب کاهش ساعت فعالیت نانوا و ازدحام در سایر نانوایی‌ها شده است.

کشیدن چند باره یک کارت در دستگاه نانینو تخلف محسوب می‌شود

وی تاکید کرد: سهمیه هر کارت بانکی روزانه ۳۰ نان است که کشیدن چند باره یک کارت به عنوان تخلف محسوب شده و بّه طور خودکار سامانه سهمیه نانوا را کاهش می‌دهد که نانوایان باید در این رابطه دقت لازم را داشته باشند.

قمرزاده افزایش مصرف نان را از دیگر دلایل کمبود نان در دزفول دانست و ادامه داد: فعالیت مراکز آموزشی و حضور دانشجویان مهمان در دزفول، ورود گردشگران، آغاز فعالیت کارگران مزارع و همچنین اسکان عشایر کوچ رو در دزفول از جمله عواملی است که موجب شده تا مصرف نان در این شهرستان کاهش یابد.

۶۲۰ بازدید از نانوایی‌های دزفول انجام شد

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به افزایش نظارت بر نانوایی‌های دزفول افزود: علاوه بر نظارت‌های قبلی، چهار تیم بازرسی ویژه به دستور فرماندار دزفول تشکیل و بازدیدها از نانوایان تشدید شده است.

وی با تاکید بر اینکه فروش نان در خارج از شبکه نانوایی‌ها تخلف است ادامه داد: تا کنون بیش از ۶۲۰ بازدید از نانوایی‌های دزفول انجام شده و برای ۲۹ نانوای متخلف پرونده تشکیل و به تعزیرات معرفی شده‌اند.

قمرزاده تصریح کرد: فروش نان آزاد، کم فروشی، فروش نان و آراد در خارج از شبکه، تعطیلی بدون اطلاع و وزن کم چانه از جمله تخلفاتی است که در این بازدیدها شناسایی شده است.

سهمیه نانوایی‌های کاهش یافته دزفول در حال ترمیم است

وی ادامه داد: ترمیم سهمیه نانوایی‌هایی که سهمیه آنها کم شده است در دستور کار قرار دارد و تعدادی از این نانوایی‌ها شناسایی و سهمیه آنها ترمیم شده و مابقی نیز تا سهمیه آنها به زودی ترمیم می‌شود.

قمرزاده با بیان اینکه برخی تخلفات نانوایان به دلیل ناآشنایی با عملکرد دستگاه کارتخوان نانینو است افزود: آموزش کار با دستگاه نانینو به نانوایان دزفول به طور جدی در دستور کار است.

وی تقدیر از نانوایان برتر دزفول را از دیگر برنامه‌های جهاد کشاورزی دانست و ادامه داد: بسیاری از نانوایان دزفول شبانه روز برای پخت نان باکیفیت تلاش می‌کنند که تقدیر از این نانوایان و معرفی آنها به مردم در قالب جشنواره‌ای انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، کمبود نان و شلوغی نانوایی‌های دزفول موجب انتقاد شهروندان در این شهر شده است. به دنبال افزایش گلایه‌های مردمی، امام جمعه دزفول نیز امروز در خطبه‌های جمعه نسبت به وضعیت نان در این شهرستان انتقاد کرد.

همچنین نشست فوق العاده‌ای درخصوص رسیدگی به مشکلات کاهش سهمیه آرد دزفول در هشتم آذر ماه (سه شنبه هفته جاری) در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار و مقرر شده است تیم‌های بازرسی با ریاست کارگروه آرد و نان و همراهی اداره‌های جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، بسیج اصناف و اتحادیه نانوایان شهرستان دزفول تشکیل و به صورت روزانه از نانوایی‌های سطح شهر بازرسی شود.

در این نشست همچنین مقرر شد نانوایانی که سهمیه آردشان به زیر صرفه اقتصادی رسیده است به منظور ترمیم و افزایش سهمیه در اسرع وقت توسط دبیر کارگروه آرد و نان و جهاد کشاورزی دزفول به سازمان جهاد کشاورزی خوزستان معرفی شوند.

تخلف تراکنش کارتخوان‌های نانوایی‌ها مانند تراکنش‌های تکراری یا اضافی به منظور هدفمندسازی توزیع آرد به نانوایی‌ها با اتصال کارتخوان این واحدها به سامانه فروش آرد و نان موسوم به سامانه نانیو رصد و شناسایی می‌شود. نانوایی‌ها در راستای طرح هدفمندسازی توزیع آرد یارانه‌ای، بر اساس تراکنش واقعی آرد سهمیه‌ای دریافت می‌کنند.

سامانه نانینو همه تراکنش‌های نانوایی‌ها را بررسی و گزارش می‌کند و بر اساس فعالیت‌های واقعی بانکی نانوایی‌ها به آنها آرد یارانه‌ای داده خواهد شد.

۳۰۰ واحد نانوایی در شهرستان دزفول وجود دارد.

برچسب‌ها:, , , ,