اجرای ۱۶۳ طرح صنعتی در دزفول

اجرای ۱۶۳ طرح صنعتی در دزفول
۱۴۰۲-۰۹-۰۸
81 بازدید

به گزارش عماریون، غلامی با بیان اینکه چهار شرکت قند در دزفول فعال و حجم خوبی از تولید قند استان خوزستان مربوط به این شهرستان  است گفت : تلاش بر این است که آیین افتتاحیه شرکت‌های قند اورنج و سالانه پارس و کارخانه تولید بستنی سپنتا در دهه فجر امسال برگزار شود. رئیس اداره صنعت، […]

به گزارش عماریون، غلامی با بیان اینکه چهار شرکت قند در دزفول فعال و حجم خوبی از تولید قند استان خوزستان مربوط به این شهرستان  است گفت : تلاش بر این است که آیین افتتاحیه شرکت‌های قند اورنج و سالانه پارس و کارخانه تولید بستنی سپنتا در دهه فجر امسال برگزار شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول افزود : ۱۶۳ طرح صنعتی در حال اجرا در شهرستان دزفول وجود دارد که ۱۰۵ واحد از این تعداد به حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده‌اند.

وی گفت : از این تعداد ۵۳ طرح برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

غلامی افزود : پنج واحد دانش بنیان در سال ۱۴۰۰، چهار واحد در سال ۱۴۰۱ و ۲ واحد در هشت ماهه نخست امسال در شهرستان دزفول راه اندازی شده که سرآمد آن‌ها شرکت آوان طب است.

او با اشاره به اینکه یکهزار و ۱۲۷ پروانه در سال ۱۴۰۰، یکهزار و ۶۱۶ پروانه در سال ۱۴۰۱ و ۳۳۴ پروانه در هشت ماه نخست امسال در شهرستان دزفول صادر شده است گفت : تعداد واحد‌های فاقد پروانه در سطح شهرستان در حال حاضر با اقدامات انجام شده به ۳۰۹ واحد کاهش یافته است.

وی یکی از مشکلات این شهرستان برای جذب سرمایه گذار را کمبود زمین دانست و گفت: این شهرستان برای رشد سرمایه گذاری نیازمند زمین است.

غلامی تخصیص ۳۰۰ هکتار زمین برای راه اندازی شهرک صنعتی شماره پنج دزفول را یادآور شد و افزود: امید است با پیگیری شرکت شهرک‌های صنعتی مقدمات استفاده سرمایه گذاران از این زمین فراهم شود چراکه به رغم توسعه شهرک‌های صنعتی همچنان نیازمند زمین هستیم.

او شرکت فولاد روهینا را یکی از ظرفیت‌های شهرستان دزفول دانست و اظهارکرد: این شرکت از بالاترین تکنولوژی صنایع فولاد در خاورمیانه بهره‌مند است.

وی گفت : به ترتیب ۱۱ رسته در سال ۱۴۰۰، ۳۷ رسته در سال ۱۴۰۱ و ۱۶ رسته در هشت ماه نخست امسال به رسته‌های شغلی شهرستان اضافه شده است و ۶۰۱ فرصت شغلی در هشت ماه نخست امسال ایجاد شده است.

غلامی بااشاره به اینکه ۱۶ شرکت صادرات محدود در شهرستان وجود دارد که به صورت ثبتی صادرات خود را انجام می‌دهند گفت : مجوز راه اندازی نمایندگی اتاق بازرگانی شمال خوزستان در دزفول اخذ شده است.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,